Regionalne Centrum
Edukacji Ekologicznej

www.eko.luban.com.pl
Menu
Edukacja
Ekologia
Medioteka
Konkursy
Imprezy
 
Wyniki konkursów
 
"Rady na odpady 2006"
Rozstrzygnięcie konkursu zbiórki selektywnej
dokonane dnia 6 listopada 2006 roku
w siedzibie Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych sp. z o.o. w Lubaniu
Komisja w składzie:
  1. Michał Turkiewicz - Prezes ZGiUK sp. z o.o. w Lubaniu
  2. Jan Sajan - dyrektor ds. Techniczno - Eksploatacyjnych ZGiUK sp. z o.o. w Lubaniu
  3. Agnieszka Wierzbicka - kierownik RCEE w Lubaniu
  4. Beata Gołowenko - st. specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu
Stwierdza, co następuje:
  1. Do udziału w konkursie zgłosiło się 19 placówek.
    Ostatecznie aktywnie uczestniczyło w konkursie 16 placówek - 3908 uczniów.
  2. Komisja stwierdza, że szkoły uczestniczące uzyskały następującą ilość punktów wskaźnikowych:
    1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu - 9,33
    2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu - 57,88
    3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu - 30,61
    4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu - 20,59
    5. Szkoła Podstawowa w Kościelniku - 75,91
    6. Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach - 56,49
    7. Szkoła Podstawowa w Radogoszczy - 23,73
    8. Szkoła Podstawowa w Siekierczynie - 24,26
    9. Gimnazjum nr 1 w Lubaniu - 25,50
    10. Gimnazjum nr 2 w Lubaniu - 17,70
    11. Gimnazjum nr 3 w Lubaniu - 6,94
    12. Gimnazjum Publiczne w Pisarzowicach - 13,69
    13. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu - 10,54
    14. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaniu - 26,83
    15. Przedszkole Miejskie nr 1 w Lubaniu - 38,68
    16. Przedszkole Miejskie nr 3 w Lubaniu - 10,00

    Ogółem zebrano - 52260 kg makulatury, szkła i tworzyw sztucznych.
    Sprawność ogólna zbiórki wynosi 13,37 kg/osobę.
  3. Dokonano oceny zbiórki selektywnej odpadów wg. wskaźnika sprawności szkoły i zagrożenia dla środowiska wyselekcjonowanych asortymentów.
  4. Komisja postanowiła przyznać miejsca w dwóch kategoriach:
    • szkoły z terenu miasta Lubań
    • szkoły spoza miasta Lubań.
  5. Komisja postanowiła przyznać
    1. miejsca następującym szkołom:
      szkoły z terenu miasta Lubań:
      • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu
      • II miejsce - Przedszkole Miejskie nr 1 w Lubaniu
      • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu
      • IV miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lubaniu
      • V miejsce - Gimnazjum nr 1 w Lubaniu
      • VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu
      • VII miejsce Gimnazjum nr 2 w Lubaniu
      szkoły spoza miasta Lubań:
      • I miejsce - Szkoła Podstawowa w Kościelniaku
      • II miejsce - Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach
      • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Siekierczynie
      • IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Radogoszczy
    2. wyróżnienia następującym szkołom:
      • Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu
      • Gimnazjum nr 3 w Lubaniu
      • Gimnazjum w Pisarzowicach
      • ZSP im. KZL w Lubaniu
      • Przedszkole Miejskie nr 3 w Lubaniu
  6. Komisja postanowiła też wyróżnić i uhonorować nauczycieli szczególnie zaangażowanych w realizację zadań konkursowych w osobach:
    1. SP 1 Lubań: Helena Wojnowska
    2. SP 2 Lubań: Elżbieta Ciesiołkiewicz
    3. SP 3 Lubań: Dorota Głuszek
    4. SP 4 Lubań: Beata Hanka, Beata Kwiecińska
    5. SP Kościelnik: Anna Halwa
    6. SP Pisarzowice: Grażyna Jarosiewicz, Barbara Misztal
    7. SP Radogoszcz: Waldemar Rink
    8. SP Siekierczyn: Alicja Barabola,
    9. Gim.1 Lubań: Grażyna Urbaniak
    10. Gim.2 Lubań: Izabela Bieza-Waśniewska
    11. Gim.3 Lubań: Maria Sawicka
    12. Gim. Pisarzowice: Anna Wyka-Owsiuk
    13. ZSP im. KZL Lubań: Monika Mela
    14. SOS-W Lubań: Edyta Chojnacka, Małgorzata Kozłowska, Lidia Skotnicka
    15. PM 1 Lubań: Izabela Zając, Ewa Mytych, Alicja Kleszcz
    16. PM 3 Lubań: Jolanta Kazan
  7. Komisja postanowiła :
    • nagrodzić wszystkie szkoły, które otrzymają nagrody w postaci sprzętu komputerowego i RTV na specjalnie w tym celu zorganizowanej uroczystości.
    • Na finał zaprosić dyrektorów nagrodzonych i wyróżnionych szkół, wyróżnionych nauczycieli, przedstawicieli miasta i powiatu, przedstawicieli środków przekazu.
  8. Komisja postanowiła ogłosić wyniki i efekty rzeczowe konkursu na stronie internetowej RCEE oraz poinformować społeczność lokalną za pośrednictwem środków przekazu.
  9. Komisja dołącza do protokołu:
    1. Tabelę wyników wskaźnikowych.
    2. Tabelę punktacyjną.
Wyniki ostatnich konkursów
Nagrody specjalne
Poprzednie konkursy
 
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej
 

Artykuły
Subskrypcja
Jesteśmy partnerem
WFOŚiGW
  [523524] 0.0089
Designed by:
ver. 2.5.1