Regionalne Centrum
Edukacji Ekologicznej

www.eko.luban.com.pl
Menu
Edukacja
Ekologia
Medioteka
Konkursy
Imprezy
 
Wyniki konkursów
 
"Nie byle jaka budka dla ptaka i całkiem świeża dla nietoperza"
Rozstrzygnięcie konkursu dokonane dnia 26 lutego 2004r w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu
Komisja konkursowa w składzie:
  1. Tomasz Bernacki - naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Lubania,
  2. Kazimierz Wojciechowski - kierownik Terenowej Grupy Straży Ochrony Przyrody "Kwisa" przy Oddziale PTTK "Pogórze Izerskie" w Lubaniu,
  3. Piotr Zioła - strażnik ochrony przyrody grupy SOP "Kwisa" przy oddziale PTTK "Pogórze Izerskie" w Lubaniu,
  4. Agnieszka Wierzbicka - kierownik Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu
  5. Beata Gołowenko - specjalista ds. edukacji ekologicznej RCEE w Lubaniu
dokonała oceny wykonania budek lęgowych dla ptaków wg. następujących kryteriów:
  • terminowość wykonania zadania - wszystkie budki w ilości sztuk zostały dostarczone w wymaganym terminie;
  • prawidłowość wykonania - wszystkie zostały wykonane prawidłowo;
  • najlepsze wykonanie - najlepiej wykonano budek;
  • różnorodność typów.
Komisja stwierdza, że wykonano 111 budek; 9 budek nie zakwalifikowano, ponieważ były wykonane nieprawidłowo lub z nieodpowiedniego materiału.
Wśród zakwalifikowanych wykonano:
  • 82 budki dla szpaków i sikorek, 2 dla dziuplaków, 3 dla pełzaczy, 15 dla sów; z następujących szkół:
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu - 28 budek,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu - 12 budek
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu - 18 budek
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu - 9 budek
  • Gimnazjum nr 2 w Lubaniu - 6 budek
  • Zespół Szkół Ponadgim. im KZL w Lubaniu - 14 budek
  • Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy - 12 budek
  • Szkoła Podstawowa w Rębiszowie - 1 budka
  • Uczestnik dorosły - 2 budki
Na szczególnie wyróżnienie zasługuje Noemi Słoboda z rodziną, która wykonała 15 budek (10 budek dla małych ptaków oraz 5 dla sów).
Komisja postanowiła przyznać:
  • nagrody specjalne wykonawcą budek dla sów:
    1. Noemi Słoboda z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu - 15 budek
    2. Marta Teklińska z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu
    3. Marcin Karasiewicz z klasy I a Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu
    4. Miłosz Ciesiołkiewicz z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    5. Szymon Kozak z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    6. Krzysztof Pawlak z klasy V Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu
    7. Bartosz Fenczyszyn z klasy V a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu (s)
    8. Patryk Urban z klasy V b Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu (s)
    9. Dominika Trzebaniak z klasy V a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu (s)
    10. Patryk Piwowarski z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu (s)
    11. Martyna Jakubiszyn i Michał Puchalski z klasy V a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu (s)
  • szczególne wyróżnienia:
    1. Damian Bykowski z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    2. Elena Ciesiołkiewicz z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    3. Tomasz Galbarczyk z klasy IV a Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    4. Sławomir Galbarczyk z klasy IV a Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    5. Klaudiusz Yilmaz z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    6. Mateusz Okurzały z klasy V a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu - 2 budki
    7. Cyprian Kuźmin z klasy II Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu - 2 budki
    8. Nikola Wichłacz z klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    9. Patrycja Jasiówka z klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    10. Aldona Wolfram z klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    11. Wojciech Hryć ze Szkoły Podstawowej w Rębiszowie
    12. Edyta Kocioł z klasy III c Gimnazjum nr 2 w Lubaniu
    13. Łukasz Rakowski z klasy II e Gimnazjum nr 2 w Lubaniu - 2 budki
    14. Monika Marczyńska z klasy III G SOSW w Lubaniu
    15. Paulina Pacek z klasy II LW ZSP im. KZL w Lubaniu
    16. Aneta Leszczyńska z klasy II TG ZSP im KZL w Lubaniu
    17. Emilia Dudek z klasy II LW ZSP im KZL w Lubaniu
    18. Małgorzata Iwańska z klasy I ZSP im KZL w Lubaniu
    19. Agata Kużaj z klasy I LO ZSP im KZL w Lubaniu
    20. Joanna Brzozowska z klasy I LO ZSP im KZL w Lubaniu
    21. Paulina Zielińska z klasy I LPS ZSP im KZL w Lubaniu
    22. Monika Rosołowska z klasy I LPS ZSP im KZL w Lubaniu
    23. Krzysztof Ryś z klasy I ALPZ ZSP im. KZL w Lubaniu
    24. Marcin Stanuch z klasy I LP ZSP im. KZL w Lubaniu
    25. Tomasz Wójcik z Lubania
  • wyróżnienia
    1. Sandra Staroń z klasy II d Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu
    2. Klaudia Arbaczewska z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu - Klub "Błękitny Kciuk"
    3. Daniel Koput z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu - Klub "Błękitny Kciuk"
    4. Łukasz Kamiński z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu - Klub "Błękitny Kciuk"
    5. Weronika Biernat z klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu - Klub " Błękitny Kciuk" - 2 budki
    6. Michalina Kalinowska z klasy I a Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu
    7. Dagmara Turmańska z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu
    8. Radosław Starczewski z klasy I b Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu
    9. Paulina Więcek z klasy I b Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu
    10. Ola Kobylarz z klasy I b Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu
    11. Natalia Berlińska z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu - 2 budki
    12. Kacper Miczko z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    13. Agnieszka Pająk z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu
    14. Katarzyna Kwiecińska z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu
    15. Kamil Mrozek z klasy V b Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu
    16. Angelika Jarosz z klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu
    17. Adam Bełzowski z klasy IV a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu
    18. Małgorzata Rutana z klasy V a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu
    19. Karolina Aniśkiewicz z klasy V a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu
    20. Mariusz Zalipski z klasy V a Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubaniu
    21. Tobiasz Rosa z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    22. Ewa Walkowiak z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    23. Anita Sakowicz z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    24. Adrian Drozd z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    25. Jacek Zaguła z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    26. Ola Wamposzyc z klasy IV a Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu
    27. Przemysław Szarkowski z klasy I c Gimnazjum nr 2 w Lubaniu
    28. Karina Wychowska z klasy II b Gimnazjum nr 2 w Lubaniu
    29. Katarzyna Tarka z klasy II b Gimnazjum nr 2 w Lubaniu
    30. Rafał Deschepper ze SOSW - 2 budki
    31. Adam Kamyk ze SOSW
    32. Aleksander Kamyk ze SOSW
    33. Bartek Mirecki ze SOSW
    34. Radosław Śmigiel ze SOSW
    35. Łukasz Milewski ze SOSW
    36. Kamil Milewski ze SOSW
    37. Łukasz Legier ze SOSW
    38. Paweł Szwałko ze SOSW
    39. Rafał Gębka ze SOSW
    40. Małgorzata Kumosz z klasy I LPS ZSP im KZL w Lubaniu
    41. Monika Gora z klasy I LPS ZSP im KZL w Lubaniu
    42. Łukasz Duda z klasy II TGM ZSP im KZL w Lubaniu
    43. Bogdan Zwoliński z klasy II b Szkoły Zawodowej ZSP im KZL w Lubaniu
Wyniki ostatnich konkursów
Nagrody specjalne
Poprzednie konkursy
 
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej
 

Artykuły
Subskrypcja
Jesteśmy partnerem
WFOŚiGW
  [523524] 0.0078
Designed by:
ver. 2.5.1