Regionalne Centrum
Edukacji Ekologicznej

www.eko.luban.com.pl
Menu
Edukacja
Ekologia
Medioteka
Konkursy
Imprezy
 
Najnowsze publikacje z cyklu - Przyroda Ziemi Lubańskiej
 
Park na Kamiennej Górze
   Ten niewielki folder autorstwa Tomasza Bernackiego - lubańskiego geologa i miłośnika historii naturalnej Górnych Łużyc - opowiada o historii i dniu dzisiejszym najpiękniejszego i najbardziej malowniczego parku Lubania zwanego "szmaragdem Pogórza Izerskiego". Poznajemy, zatem początki parku od jego założenia w XIX wieku, historię Domu Górskiego zwanego dzisiaj Zameczkiem, opowieść o zaginionym czołgu, wiadomości o arboretum i jego ruchliwych mieszkańcach no i rzecz jasna opowieści z serca wulkanu, jako że Kamienna Góra to relikt wulkanicznych dziejów naszego zakątka w Górnych Łużycach. Poznamy piękne obiekty architektoniczne a także wydarzenia kulturalne ściśle z parkiem związane. Całość jest bogato ilustrowana zdjęciami tak historycznymi, jak i współczesnymi.
   Pocztówki archiwalne udostępniło Muzeum regionalne w Lubaniu, zdjęcia z imprez kulturalnych Miejski Dom Kultury w Lubaniu, pozostałe: T. Bernacki, J. Furmankiewicz, K. Kiljan, W. Kobzik, S. Kozlowski, A. Schabowski, W. Schabowski, H. Wojnowska, RCEE, archiwum Urzędu Miasta Lubań.
   Publikację wydano ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lubaniu oraz Lubańskiego Stowarzyszenia Ekologicznego "Agenda 21" w 2002 roku.
Można ją nabyć w siedzibie RCEE.
 
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej
 

Artykuły
Subskrypcja
Jesteśmy partnerem
WFOŚiGW
  [523524] 0.0119
Designed by:
ver. 2.5.1